epidair.com

Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez ozonowanie?

Ozonowanie pomieszczeń to skuteczna i sprawdzona metoda usuwania zarazków, bakterii, alergenów i wirusów. Poprawia komfort korzystania z przestrzeni biurowej, ale co najważniejsze eliminuje bakterie chorobotwórcze. Ozon to gaz, który potrafi wniknąć w najdrobniejsze zakamarki biur, pomieszczeń gospodarczych i hal przemysłowych. Ma naturalną zdolność pochłaniania przykrych zapachów i neutralizowania niebezpiecznych bakterii, alergenów oraz zarodników pleśni i grzybów. Wszystkie te czynniki mogą przyczynić się do rozwoju niebezpiecznych chorób lub zaostrzenia astmy. Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez ozonowanie?

Przygotowanie do ozonowania

Po pierwsze, należy pamiętać, że ozon dociera tylko tam, gdzie dostaje się powietrze. Jeśli więc naszym problemem są zagrzybione ściany lub cuchnące wnętrza samochodów, musimy najpierw wyeliminować źródło zanieczyszczenia.

Ozonowanie należy wykonać dopiero później, aby usunąć z powietrza zarodniki pleśni lub nieprzyjemne zapachy. Przed ozonowaniem mieszkania lub biura usuń dla bezpieczeństwa wszystkie rośliny (ozon jest również trujący dla roślin) i upewnij się, że w pomieszczeniu nie ma zwierząt.

Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez ozonowanie?

Proces ozonowania

Przed samym zabiegiem ozonowania, czyli przed włączeniem generatora ozonu należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do urządzenia.
Znajdziemy w nim czas potrzebny do ozonowania danej objętości sześciennej. Na ten czas programujemy timer, timer on/off umieszczony na przedniej ściance generatora ozonu.

Po zaprogramowaniu generatora ozonu podczas zabiegu, ustawiliśmy go w rogu pokoju wylotem skierowanym po przekątnej. Włączamy generator ozonu i wychodzimy z pokoju. Po zakończeniu ozonowania czekamy jeszcze dwie godziny – wtedy możemy korzystać z sali. Gdy chcemy skorzystać z pomieszczenia zaraz po ozonowaniu, wchodzimy w bezdech, otwieramy okno i wychodzimy.

Profesjonalne firmy zajmujące się ozonowaniem zapewniają pracownikom maski chroniące układ oddechowy przed uszkodzeniem przez ozon. Zapach produktów utlenionych ozonem będzie utrzymywał się przez jakiś czas, ale jest to całkowicie normalne i bezpieczne.

Szeroki wybór produktów do dezynfekcji pomieszczeń. Koncentraty, żele, środki alkoholowe, chlorowe, bezchlorowe. · © 2023, epidair.com