epidair.com

Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń poprzez zamgławianie?

Zamgławianie polega na rozproszeniu środka dezynfekującego ze strumieniem powietrza. Powstająca sucha mgła bardzo szybko rozprzestrzenia się po wnętrzu i potrafi dotrzeć do każdego fragmentu przestrzeni. Ten środek dezynfekcji świetnie się sprawdza w przypadku większych obiektów takich jak: sale kinowe, biblioteki, banki. Bardzo często zamgławianie jest wykorzystywane przy sprzątaniu mieszkań po osobach zmarłych. Ta metoda jest niezwykle skuteczna w przypadku usuwania zagrożeń bakteriologicznych. Dodatkowo jest w pełni ekologiczna oraz bezpieczna. 

Jeśli pomieszczenie zostanie odpowiednio przygotowane do dezynfekcji wpłynie to w dużym stopniu na jej skuteczność. Przed zamgławianiem należy:

  • umyć pomieszczenie ogólnodostępnymi środkami czystości (przetrzeć kurze, umyć i odkurzyć podłogę, usunąć zabrudzenia takie jak np. krew)
  • zabrać z pomieszczenia koce, pościele.
    zdjąć materac z łóżka,
  • odsunąć wszystkie meble znajdujące się przy ścianach na odległość około 10 - 40 cm od ścian.
  • zdjąć obrazy, które wiszą na ścianie, a następnie położyć je na na podłodze (oparte o ścianę).
  • usunąć wszystkie produkty spożywcze, które znajdują się w pomieszczeniu, 
  • należy pozamykać wszystkie okna oraz drzwi. Jeśli w pomieszczeniu znajduję się klimatyzacja trzeba pamiętać o jej wyłączeniu,
  • W pomieszczeniu, w którym odbywa się zamgławianie może przebywać tylko jedna osoba.

Zamgławianie trwa od 20 do 60 minut. Proces dezynfekcji jest wykonywany przez wyszkolonych specjalistów, którzy pojawiają się w miejscu pracy. Są wyposażeni w specjalistyczny sprzęt oraz dedykowane, certyfikowane środki chemiczne. Sam proces polega na rozpyleniu mgły środka dezynfekującego, która wnika we wszystkie powierzchnie. Po dezynfekcji należy wywietrzyć pomieszczenie przez ok. 20 minut. NIE NALEŻY wycierać powierzchni (30 cm od ścian) przez tydzień, aby nie doszło do uszkodzenia warstwy dezynsekcyjnej. 

Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń przez zamgławianie?

Szeroki wybór produktów do dezynfekcji pomieszczeń. Koncentraty, żele, środki alkoholowe, chlorowe, bezchlorowe. · © 2023, epidair.com