epidair.com

Jak przeprowadzić dezynfekcję parową?

Dezynfekcja parowa to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba Polaków, dzięki zastosowaniu gorącej pary może zdezynfekować praktycznie każdą powierzchnię bez użycia środków chemicznych. Wiele osób zadaje sobie pytania odnośnie do skuteczności stosowania dezynfekcji parowej i ewentualnych przeciwwskazań przed nią. W poniższym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Jak można skutecznie wykorzystać dezynfekcję parową?

Dezynfekcja parowa może być stosowana praktycznie w każdym miejscu wymagającym czyszczenia lub pozbycia się zarazków. Liczne zalety parowej dezynfekcji sprawiają, że może zostać wykorzystana do odkażania mieszkań, szpitali, hoteli czy miejsc publicznych. Gorąca para wnika głęboko we wszystkie szczeliny, co powoduje dużą dokładność czyszczenia. Wysoka temperatura sprawia, że para usuwa nie tylko zabrudzenia, ale również zabija wszelkiego rodzaju grzyby, bakterie, drobnoustroje. Brak wykorzystania środków chemicznych powoduje, że czyszczenie parowe nie generuje zanieczyszczeń i ścieków. Cały proces może być wykonywany dowolnym miejscu.

Zalety parowej dezynfekcji

Czy istnieją jakieś przeszkody w stosowaniu dezynfekcji parowej?

Obecnie nie istnieją żadne przeszkody w stosowaniu parowej dezynfekcji. Brak udziału czynników chemicznych sprawia, że może być stosowana w przypadku czyszczenia miejsc przebywania osób uczulonych na detergenty. Wysoka temperatura w połączeniu z wnikaniem pary do trudno dostępnych miejsc powoduje, że czyszczenie jest dokładne i skuteczne. Dodatkowo para nie uszkadza czyszczonych powierzchni, może być stosowana nawet przy bardzo delikatnych materiałach, które są wrażliwe na inne metody dezynfekcji.

Liczne zalety parowej dezynfekcji w połączeniu z niską ceną usług sprawiają, że jest to rozwiązanie o wiele zastosowań. Brak przeszkód w stosowaniu dezynfekcji parowej potwierdza fakt, że liczne instytucje takie jak szpitale, szkoły, przedszkola wybierają właśnie dezynfekcję parową z powodu jej skuteczności i braku użycia środków chemicznych.

Szeroki wybór produktów do dezynfekcji pomieszczeń. Koncentraty, żele, środki alkoholowe, chlorowe, bezchlorowe. · © 2023, epidair.com